Pre zdravý spánok

Vegas Matrace

Len málo vecí má na náš život tak významný vplyv ako spánok a jeho kvalita a len máločo ju ovplyvňuje tak významne ako matrace. 

Zdravotné ťažkosti ako bolesti krížov, bolesti krčnej chrbtice, ale napríklad aj nadváha, výkonnosť v práci, nálada, množstvo energie ... spánok ovplyvňuje toho viac, ako si mnohí pripúšťajú. Jeho kvalitu sa určite oplatí riešiť a hlavne nešetriť na nej.

Základné delenie matracov je podľa toho, z čoho sú vyhotovené - čo tvorí ich jadro a vplýva na vlastnosti matraca najviac. Štandardné delenie je najčastejšie na taštičkové matrace, pružinové matrace, penové matrace, či latexové matrace. Samozrejme v každom matraci sa môžu nachádzať a v praxi sa aj nachádzajú aj rôzne iné vrstvy a ich kombinácie. Matrac, ktorý by bol tvorený len jedným materiálom je skôr raritou.

Kolekcia Comfort

Základnou verziou našich taštičkových matracov je kolekcia COMFORT, v ktorej sú jadrá Medizone R1000 s hustotou pružín 256 ks/m2. Vďaka tomu dokážu ponúknuť dobré ortopedické vlastnosti. Samotné jadro je pri jednotlivých modeloch v kolekcii doplnené o rôzne vrstvy - latex, pamäťová pena, či kokosová doska, čo dotvára konečnú tvrdosť matraca a jeho ďalšie vlastnosti. Táto kolekcia je vhodná najmä pre tých, ktorí si chcú dopriať kvalitný spánok za rozumnú cenu.

Kolekcia Modern

Vyššia trieda taštičkových matracov Vegas - kolekcia MODERN je postavená na jadre Medizone X1200 s hustotou pružín 296 ks/m2, v ktorom sú jednotlivé taštičky uložené v tvare včelích plástov. Oproti nižšej kolekcii COMFORT tak ponúkajú matrace MODERN lepší ortopedický efekt aj vyššiu nosnosť. Jedná sa o kategóriu ortopedických matracov určenú väčšine zákazníkov, pre ktorých je prvoradá kvalita.

Latexové Matrace

Matrace vyrobené zo 100%-ného latexu majú maximálnu bodovú elasticitu, vynikajúcu prispôsobivosť ľudskému telu a výnimočne dlhú životnosť. Latex sa vyrába s otvorenou bunkovou štruktúrou, čo zaručuje jedinečnú termoreguláciu a vzdušnosť. Väčšinou obsahuje niekoľko zón tvrdosti a tým zabezpečuje dokonalý pocit oddychu počas spánku. Je veľmi odolný a má excelentné nosné vlastnosti, ktoré sú dôležité práve pre jadrá matracov. Latex je hypoalergénny a jeho antibakteriálne vlastnosti zabraňujú šíreniu baktérií, plesni a roztočov a taktiež neabsorbuje prach.

Kolekcia Active

V kolekcii penových matracov ACTIVE využívame penu Vegaflex, jej vylepšený variant Vegaflex PRO® , bloky pamäťovej peny MemoryFoam, a penu Latex like s dlhou životnosťou vďaka svojej vysokej hustote. Pri výbere konkrétneho materiálu sa sústredíme hlavne na jeho vlastnosti - vyberáme penové bloky vyššej kvality, vďaka ktorým si matrace z kolekcie ACTIVE svoje vlastnosti udržia dlhšie ako bežné penové matrace.